Nieuws

Lancering PD-proeven van Plezier met Paarden!

Vandaag is het zover: de PD-proeven van Plezier met Paarden zijn officieel gelanceerd! Met deze nieuwe dressuurproeven, waarbij PD staat voor Plezier met Dressuur, zetten we een grote stap in het toegankelijk, leuk én leerzaam maken van dressuur voor manegeruiters. De proeven zijn volledig afgestemd op het gebruik in de dagelijkse praktijk van manegehouders, instructeurs, officials en ruiters.

Profielfoto van Swaen Brink
11 april 2025 | 2 minuten lezen

Alle FNRS-leden, met aangemelde ruiters bij Plezier met Paarden, én geacrrediteerde officials ontvangen vandaag een mailing met alle documenten om direct aan de slag te gaan. Daarmee kunnen zij een vliegende start maken met de organisatie van een proevendag met PD-proeven.

Wat is er vanaf vandaag beschikbaar?

  • Proevenboek Plezier met Paarden. Het digitale proevenboek bevat alles wat nodig is voor een succesvolle proevendag: alle voorleesprotocollen, beoordelingscriteria, het reglement en de opbouw van de proeven. Het is een compleet naslagwerk voor instructeurs, ruiters, officials en organisatoren. Het proevenboek is exclusief beschikbaar voor FNRS-leden (login vereist) en kan met ruiters en instructeurs gedeeld worden via de eigen communicatiemiddelen van het ruitersportcentrum.
  • Protocollen PD-proeven. Naast de voorleesprotocollen in het proevenboek zijn de ruiterprotocollen afzonderlijk beschikbaar in word- en PDF-formaat. Zo kunnen organisaties eenvoudig ruitergegevens invullen en de protocollen zelf printen voor gebruik tijdens een proevendag.
  • Handleiding voor organisaties. Deze praktische handleiding ondersteunt manegehouders bij het organiseren van een (eerste) proevendag. Van planning tot uitvoering: alles staat erin om er een geslaagde dag van te maken.
  • Handleiding voor officials. Een duidelijke en beknopte gids met uitleg over de opbouw van de PD-proeven en de beoordelingscriteria. Zo zorgen officials voor een positieve, leerzame ervaring voor iedere deelnemer.
  • Overzicht officials. Inmiddels zijn er 150 officials geaccrediteerd om de nieuwe PD-proeven van Plezier met Paarden te beoordelen. Het overzicht met de contactgegevens van deze officials is beschikbaar voor FNRS-leden (login vereist).

Ontwikkeling Plezier met Paarden

De PD-proeven zijn speciaal ontwikkeld voor manegebedrijven en hun ruiters. Ze sluiten naadloos aan bij de ruiteropleidingen en het dagelijkse lesaanbod en zijn afgestemd op de beleving van de manegeruiter. Ze zijn ontwikkelt op basis van feedback van ondernemers, én met oog voor paardenwelzijn zijn de proeven herschreven, ingekort en verbetert. Ze zijn korter, eenvoudiger, en beter afgestemd op jonge of beginnende ruiters. Zo kunnen pony’s bijvoorbeeld worden vastgehouden bij de jongste jeugd, en is de opbouw laagdrempeliger. Daarmee dragen de proeven bij aan het vergroten van het plezier van ruiters in hun ontwikkeling, ieder op het eigen ambitieniveau.

Geen mail ontvangen?

FNRS-leden, met aangemelde ruiters bij Plezier met Paarden, hebben een mail ontvangen. Heb je die niet ontvangen, neem contact op met de Ondernemersdesk. Heb je als ruitersportcentrum nog geen ruiters aangemeld en wil je wel graag gebruik maken van de nieuwe PD-proeven? Neem dan contact op met de Ondernemersdesk of je accountmanager om de mogelijkheden te bespreken.

Wij kijken enorm uit naar het gebruik van deze proeven in de praktijk en wensen alle organisaties, officials en ruiters heel veel succes, maar vooral: heel veel plezier met deze nieuwe PD-proeven!